Вступ до штампування деталей
- 2021-08-26-
Зі сталі у світі від 60 до 70% складають плити, більшість з яких штампується у готову продукцію. Кузов автомобіля, шасі, паливний бак, ребра радіатора, барабанні котли, корпуси контейнерів, двигуни, листи з кремнієвої сталі з електричною залізною серцевиною тощо штампуються та обробляються. Існує також велика кількістьштампувальні деталіу таких продуктах, як інструменти, побутова техніка, велосипеди, офісна техніка та побутове начиння.
Порівняно з виливками та поковками, штампувальні деталі мають характеристики тонкості, однорідності, легкості та міцності. Штампуванням можна отримати заготовки з ребрами жорсткості, ребрами, хвилястими фланцями або фланцями, які важко виготовити іншими методами для поліпшення їх жорсткості. Завдяки використанню прецизійних форм, точність заготовки може досягати рівня мікронів, а повторюваність висока, технічні характеристики послідовні, а отвори, бобочки тощо можуть бути вибиті.
Частини холодного штампування, як правило, більше не обробляються різанням, або потрібна лише невелика кількість обрізки. Точність та стан поверхні деталей з гарячим тисненням нижчі за холодніштампувальні деталі, але все ж краще, ніж виливки та поковки, і кількість різання менше.
Штампування - ефективний метод виробництва. Використовуючи складові штампи, особливо багатостанційні прогресивні штампи, можна виконати кілька процесів штампування за один прес, і можна досягти всього процесу від розмотування стрічки, вирівнювання, штампування до формування та оздоблення. Автоматичне виробництво. Ефективність виробництва висока, умови праці хороші, а собівартість продукції низька. Як правило, за хвилину можна виробляти сотні штук.
Штампування в основному класифікується за процесами, які можна розділити на дві категорії: процес поділу та процес формування. Процес поділу також називають штампуванням, і його мета - відокремитиштампувальні деталівід аркуша по певній контурній лінії, забезпечуючи при цьому вимоги до якості відокремленого перерізу. Поверхневі та внутрішні властивості листового металу, що використовується для штампування, мають великий вплив на якість штампувального виробу. Товщина матеріалу для штампування повинна бути точною та рівномірною; поверхня гладка, без плям, шрамів, подряпин, поверхневих тріщин тощо; межа текучості рівномірна, і немає очевидної спрямованості; високе рівномірне подовження; низький коефіцієнт врожайності; низьке загартовування роботи.